“Sana kırmızı çok yakışıyor” dedikleri bu olsa gerek! Bu sözün realitesini canlı canlı yaşama anıydı 2017 model Audi A3 kırmızı renkteki aracımıza yaptığımız uygulama. Detailing Dükkanı Garaj’a giren tüm araçlarımız ayrı parlıyor ama biz kırmızıyı başka seviyoruz sanki. Kırmızı yalnız sana değil, bizim garajımızada çok yakışıyor. Peki kırmızı nasıl bu kadar parlar gelin birlikte bakalım.

– Önce jantlarda Valet Pro Dragon’s Breath ile demir tozu kirlerinden ve devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların kirlerinden Wheel Woolies fırçalarımızında yardımıyla kurtulduk.

– Boya yüzeyindeki kirlerin ön temizliğinde Valet Pro Bilberry ve Auto Finesse Deluxe Wash Mitt yardımcımız oldu. Böylelikle ön yıkamayı tamamladık.

– Yine ph nötr etkisi sayesinde boyaya zarar vermeden, boyayı demir tozlarından arındırmak için Valet Pro Dragon’s Breath kullandık.

– Aracımız yeni olduğundan soft bir kıvamı olan Valet Pro Orange Clay kullandık.

– Artık rahatlasın ve tüm kalıntılar gitsin diyerek Valet Pro Bilberry ile misafirimize tekrar köpük banyosu yaptırdık.

– Motorun temizliğini uzun süre korumak ve parlaklığını artırmak içinde Würth motor cilası uyguladık.

– Geri kalan iç aksamları Auto Finesse Spritz ile koruma altına aldık.

– Yaptığımız maskeleme işlemlerinin ardından 2 aşamalı olarak polisaj işlemlerine başladık. Menzerna 2500 ile kılcal çizikleri giderdik. Menzerna 3800 ile kalan hareleri alıp istediğimiz parlaklılığı elde ettik.

– Polisaj sonrası temizlik işlemlerinde ise misafirimizin tüm camlarını Auto Finesse Crytsal Glass Cleaner ile detaylıca temizledik. Aracımızın jantlarına Auto Finesse Mint Rims Wax & Sealant Jant Cilası, camlara su itici ve yağmur kaydırıcı olarak Gtechniq G5, dış trimler için Auto Finesse Revive, krom aksamlar içinde Auto Finesse Mercury Metal Polish uyguladık.

– Aracımızı önce IPA ardından Gyeon Prep ile temizleyerek boya yüzeyini seramik kaplama öncesi hazırladık.

– Gyeon Mohs ile boyamızı koruma altına aldık. Ve kırmızı çok ama çok yakıştı.