Afyon’un kaplıcaları, termalleri çok olunca temizlik bakım konusundaki uzmanlarda buna parelel olarak çoğalıyor. Afyon’un nasıl ki termalleri meşhursa, detailing hastası insanların araçlarını bakıma götüreceği yerlerin, araçlarına dokunacak ellerin bi o kadar meşhur olması gerekiyor. Bu bilinçle hareket edenlerin durağı da Detailing Dükkanı Garaj oluyor haliyle… O yüzdendir bizim kendimizi tazelemek için termallere gideceksek bu noktada ustalaşmış Afyon’u tercih etmemiz… O yüzdendir detailing hastası insanların araçlarını parlatmak için araç bakımın ustası Detailing Dükkanı Garajı tercih etmeleri… Tıpkı Afyondan bizi bulup, misafirimiz olup gelen 2015 model Audi Q3 gibi… Çok konuştuk sanırım detayları ve sizi baş başa bırakıyorum…

– Önce jantlarda Auto Finesse Iron Out ile demir tozu kirlerinden ve devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların kirlerinden Wheel Woolies fırçalarımızında yardımıyla kurtulduk.

– Boya yüzeyindeki kalıntıların sökülmesi işleminde Valet Pro Bilberry ve Auto Finesse Deluxe Wash Mitt yardımcımız oldu. Böylelikle ön yıkamayı tamamladık.

– Yine ph nötr etkisi sayesinde boyaya zarar vermeden boyada birikmiş demir tozlarını boyadan arındırmak için Auto Finesse Iron Out kullandık.

– Boya yüzeyine tutunan kirler güçlü ve zor olunca bunları yüzeyden almak için Gyeon Q2M Clay kullanarak başarılı bi sonuç elde ettik.

– Misafirimizin üzerindeki ziftleride Auto Finesse Oblitare kullanarak attıktan sonra tüm kirlerden kurtulduk.

– Artık rahatlasın diye Valet Pro Snow Foam Combo 2 ile misafirimize köpük banyosu yaptırdık.

– Dış parlatmaya geçmeden önce 3d Orange Degreaser ve Valet Pro Chemical Resistant Wood Brush yardımı ile motor temizledik. Motorun temizliğini uzun süre koruması ve parlaklığını üst seviyede tutması içinde Würth motor cilası uyguladık.

– Geri kalan iç aksamların temizliğini Valet Pro detay fırçalarının yardımıyla Valet Pro Classic All Purpose Cleaner ile yaptık. Auto Finesse Spritz ile iç aksamlarda mat bir görünüm elde ederek koruma sağladık.

– Yaptığımız maskeleme işlemlerinin ardından beyazın saflığını yakalamak için 3 aşamalı olarak polisaj işlemlerine başladık. Menzerna 400 ile araçtaki çiziklerden kurtulup, Menzerna 2500 ile hafif hare giderdik ve Menzerna 3800 ile istediğimiz parlaklığı elde ettik.

– Misafirimizin tüm camlarını Auto Finesse Crytsal Glass Cleaner ile detaylıca temizledik. Camlardaki kireç kalıntılarından ise Auto Finesse Vision Glass Polish uygulaması ile kurtulduk.

– Polisaj sonrasında ise aracımızın jantlarına Auto Finesse Mint Rims Wax & Sealant Jant Cilası, camlara su itici ve yağmur kaydırıcı olarak Gtechniq G5, dış trimler için Auto Finesse Revive, krom aksamlar içinde Auto Finesse Mercury Metal uyguladık.

– Aracın boyasını önce IPA ardından Nanolex Ex ile detaylıca temizleyip yüzeyi hazırladık.

– Son aşamada ise Nanolex Si3D seramik kaplama ile sonlandırarak detailingin merkezi olan Detailing Dükkanı Garajdan, termalin merkezi olan Afyon’a uğurladık. Bizlerede görselleri yakinen takip etme imkanı kaldı bıraktığı hatıra fotolarıyla… Buyrun o anıları birlikte yaşayalım…