Fırından taze çıkıp gelmiş sıcak ekmeğe dokunamazsınız, tadı da başkadır, kokusu da… Aynen bu ekmek misali bayiden taze çıkıp gelmiş C200d MERCEDES AMG BEYAZ aracımız gibi… Aracımızı dışarıda çok bekletip boya yüzeyine kirlerin yapışmasına sebep olmuşlar ve sonra onları da bezle yok edebiliriz diye hunharca dokunup silmişler. Hiçbirşey çözümsüz değildir. Bu bilinçle hareket eden detailingcilerin uğradığı mekanda Detailing Dükkanı oluyor kuşkusuz. Uygulama yapacağımız sıfır araç dahi olsa belki taşıma aşamasının belki temizleme işlemlerinin hatalı yapılmasının bıraktığı izleri silmeden kaplama yapılmasının uygun olmadığının en güzel örneklerinden bir tanesiydi. İnanmazsanız buyrun uygulama aşamaları ve fotoğraflar anlatsın her şeyi…

– Önce jantlarda Auto Finesse Iron Out ile demir tozu kirlerinden devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların kirlerinden kurtulduk.
– Ön yıkamada etkili kir sökme özelliğine sahip Valet Pro Snow Foam Combo 2 ile kirlerin sökülmesini sağladık.
– Boya yüzeyini polisaj işlemine hazırlamanın diğer basamağı olan demir tozlarından arındırmak için Auto Finesse Iron Out kullandık. Sonra dedik ülkemize trenle geldi herhalde. Çünkü bu kadar demir tozunun sıfır araçta bulunmasının başka açıklaması yoktu.
– Her ne kadar misafirimiz yeni olmuş olsada Ankara Sitelerde bulunan araçların yüzeyine yapışan tozlar ve kirler kadar yüzeyinde kalıntılar vardı. Boya ile bütünleşen kalıntıları almak Valet Pro Orange Clay kullandık.
– En son temizliğini de yüzeyden tüm kirleri arındırması için Valet Pro Bilberry ile yaptık. Kurulama işlemlerini Auto Finesse Aqua Deluxe ve Uber Blue ile tamamladık.
– Motorun temizliğini uzun süre korumak ve parlaklığını artırmak içinde Würth motor cilasını uyguladık.
– Polisaj işlemlerine başlamadan önce dış trimleri, kromları, farları ve lastikleri korumak için maskeleme işlemlerini detaylı olarak yaparak misafirimizi korumaya aldık.
– Polisaj işlemini iki aşamalı olarak uyguladık. İlk aşama olarak Menzerna 2500 ile kılcal çizikler giderildikten sonra Menzerna 3800 ile parlaklığa kavuşmasını sağladık. Farlarda oluşmuş çizikler giderildi.

– Polisaj sonrası temizlik işlemlerinde ise aracımızın yüzeyi ve detayları önce IPA ile pasta tozlarından temizlendi. Seramik kaplama öncesinde ise yüzey önce Nanolex Ex, ardından Gyeon Prep ile hazır hale getirildi.
– Aracımızın jantlarına Gyeon Rim, ön camına su itici ve yağmur kaydırıcı olarak Gyeon View, dış trimlerine ise Gyeon Trim uygulanarak uzun süreli koruma altına alındı. Yan camlara ve cam tavana Gtechniq G5, kromlara ise Auto Finesse Mercury Metal Polish uygulandı.
– Gyeon Prep ile hazırlanan yüzeye Gyeon Mohs+ uygulaması yaparak beyazın hak ettiği beyaza bürünmesini ve bu parlaklık ile yüzeyinin uzun süre koruma altına alınmasını sağladık. Yanlış yapılan uygulamalar sizi hayata küstürür, Detailing Dükkanı size bunları unutturur ve hayatınızda beyaz, bembeyaz yol açarak o yolda ilerlemenizde size yardımcı olur. O yoldan bir kesit. Kanıtı mı? O da fotoğraflarda saklı. (Fotoğrafların tümü orijinaldir, herhangi bir filtre ve montaj içermemektedir.)