Bir yanlış anlaşılmanın hayatımızda bu kadar güzel bir yer etmesinin anlamıydı 2015 model E250 AMG BEYAZ MERCEDES. O’nun her bir karesini her bir noktasını ayrı bi emek harcayarak; üzerinde oluşan çiziklerden, kirlerden, pisliklerden kurtarmanın hikayesiydi bu. Beyazın ne kadar parladığına an ve an şahit olmanın adıydı O. İlk günkü heyecanla işe başlanarak sonunda istediğimiz parlaklığa ulaşmamızın adıydı O. Yanlış anlaşılmada olsa insana her şey bir tecrübe bir deneyim oluyor ve hayat istediğimiz parlaklıkta gitmiyor bazen. Varsın hayat nasıl giderse gitsin siz en parlak arabanızla gitmelisiniz diyerek sıvadık kolları, başladık çalışmaya…

– Önce jantlarda Valet Pro Dragon’s Breath ile demir tozu kirlerinden ve devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların kirlerinden Wheel Woolies fırçalarımızla kurtulduk.

– Boya yüzeyindeki kalıntıların sökülmesi için Valet Pro Bilberry ve Auto Finesse Deluxe Wash Mitt yardımıyla ön yıkamasını yaptık.

– Yine ph nötr etkisi sayesinde boyaya zarar vermeden boyada birikmiş demir tozlarından arındırmak için Valet Pro Dragon’s Breath kullandık.

– Boya yüzeyine tutunan kirler güçlü ve zor olunca bunları yüzeyden almak için Gyeon Q2M Clay kullanarak başarılı bi sonuç elde ettik.

– Yüzeyde bulunan ziftleri temizlemek için ise tercihimiz Auto Finesse Oblitare oldu.

– Son kalıntıları almak içinde Valet Pro Snow Foam Combo 2 ile misafirimize köpük banyosu yaptırdık.

– Dış parlatmaya geçmeden önce 3d Orange Degreaser ve Valet Pro Chemical Resistant Wood Brush yardımı ile motor temizlendi. Motoru temizliğini uzun süre korumak ve parlaklığını artırmak içinde Würth motor cilası uygulandı.

– Geri kalan iç aksamların temizliğini Valet Pro detay fırçalarının yardımıyla Valet Pro Classic All Purpose Cleaner ile yapılırken Auto Finesse Spritz ile iç aksamların mat görünüm elde edilerek korunması sağlandı.

– Misafirimizin tüm camlarını Auto Finesse Crytsal Glass Cleaner ile detaylıca temizledik.

– Yaptığımız maskeleme işlemlerin ardından beyazın daha beyaz olması için, beyazın Detailing Dükkanı’nda anlam kazanabilmesi için 3 aşamalı olarak polisaj işlemlerine başladık. Menzerna 400 ile araçtaki çiziklerden kurtulup, Menzerna 2500 ile hareleri giderdik ve Menzerna 3800 ile istediğimiz parlaklığı elde ettik.

– Polisaj sonrası temizlik işlemlerinden sonra ise aracımızın jantlarına Auto Finesse Mint Rims Wax & Sealant Jant Cilası, camlara su itici ve yağmur kaydırıcı olarak Gtechniq G5, dış trimler için Auto Finesse Revive, krom aksamlar içinde Auto Finesse Mercury Metal Polish uygulandı ve detaylar temizlenip koruma altına alındı.

– Aracın boyasını önce IPA ardından Gyeon Prep ile detaylıca temizleyip yüzeyi hazırladık.

– Final bölümünüde ise 3 kat olarak Gyeon Mohs ile kaplayarak beyazın saf halini beyazın temizliğini ve beyazın parlaklığını sizlerin beğenisine sunduk. (Fotoğrafların tümü orijinaldir, herhangi bir filtre ve montaj içermemektedir.)