Kendisi yapısı itibariyle küçük ama üzerinde taşıdığı izleri silmek için uğraştığımız çaba büyük dediğimiz bir 2011 model Mini Cooper One Lacivert aracımızı garajımıza aldık. Eskinin kötü izlerini silmek için uğraşacağımız anılarla dolu hayatının miladı olacak bir uygulama ile yine sizlerleyiz.

– Aracımızın jant ve davlumbazlarını detaylı bir şekilde temizleyerek işlemlerimize başlıyoruz. Öncelikle Valet Pro Dragon’s Breath ile jantlardan demir tozlarını arındırıyoruz. Ardından Valet Pro Bilberry ile jant ve davlumbaz temizliklerimizi yapıyoruz. Bu sırada Wheel Woolies fırçaları en büyük yardımcımız…

– Aracımız üzerindeki kalıntıları almak ve yüzeydeki kirlerinden arındırmak için etkili olan Valet Pro Bilberry ile ön yıkamamızı gerçekleştiriyoruz.

– Aracımızı duruladıktan sonra ph nötr özelliği sayesinde boyaya zarar vermeyen Valet Pro Dragon’s Breath ile misafirimizin üzerinde ağırlık yapan demir tozlarını temizleyerek boyaya nefes aldırıyoruz.

– Boyanın nefesini biraz daha olsun açmak için Gyeon Q2M Clay kullanarak yapışkan kirlerden kurtuluyoruz.

– Bir taraftanda zift lekelerini Auto Finesse Oblitarate ile temizliyoruz.

– Bu uygulamalardan sonra aracımızı Valet Pro Bilberry ile yeniden yıkamaya alıp diğer işlemlere geçiyoruz.

– Durulama işleminden sonra konuğumuzu Auto Finesse Aqua Deluxe ile kuruluyoruz.

– Aracımızın iç plastikleri ve kokpiti için Valet Pro APC ve Valet Pro detay fırçası kullanıyoruz… Detaylı temizliğin ardından Auto Finesse Spritz ile yüzeyleri koruma altına alıyoruz. Ardından aracımızın tüm iç camlarını Auto Finesse Crytsal Glass Cleaner ile temizliyoruz.

– Polisaj öncesi maskeleme işlemimizi de tamamladıktan sonra Menzerna 400 ile çiziklerimizden kurtuluyoruz. Ardından Rupes LHR21 ile Menzerna 2500 uygulaması yaparak harelerden de kurtuluyoruz. Menzerna 3800 uygulaması ile de parlaklığı maksimize ediyoruz. Aynı işlemi üzerinde yılların çiziğini taşıyan far ve stoplar için de uyguluyoruz.

– Polisaj sonrası temizlik işlemlerinde IPA en büyük yardımcımız. Aracımızın jantlarına Auto Finesse Mint Rims Wax & Sealant Jant Cilası, camlara su itici ve yağmur kaydırıcı olarak Gtechniq G5, dış trimler için Auto Finesse Revive, krom aksamlar içinde Auto Finesse Mercury Metal Polish uyguluyoruz.

– Boya yüzeyine Auto Finesse Rejuvenate uygulayarak boyayı koruma işlemi için hazır hale getiriyoruz.

– Boya korumadaki tercihimiz Zymöl Titanium oldu. Elde edilen parlaklıkta Mini One aracımızda bir dönüm noktası oldu. Yeni bir hayatın başlangıcına doğru garajımızdan yıldızlar gibi parlayarak ayrılan konuğumuzun o parlaklığını hiç söndürmeden anılar biriktirmesi dileklerimizi iletirken geride hasretiyle anılacak fotoğrafları bize kalıyor. Onları sizinle paylaşmakta bizim tesellimiz oluyor.