Lokal olarak işlem yapmayı yoğunluktan dolayı pek tercih etmeyiz ama söz konusu bi detailing hastası olunca doktor olarakta sağolsun bizi bulup gelince geri çeviremedik 2017 model Renault Megane 4’ü. Hastasının tabiriyle iconcanı. İyiki geri çevirmeyip muayene kısmına almışız. Garajımızın bir parçası oldu desek yeridir İconcan. Hastamız için uyguladığımız tedavilere gelince;

– Jantlara demir tozu sökücü olarak Valet Pro Dragon’s Breath kullandık. Ardından Valet Pro Blue Clay ile jantımıza kil uygulamamızı gerçekleştirdik.

– Araç üzerinde var olan seramik kaplama bagaj kapağı üzerinde kısmen hasar görmüştü. Bu sebeple bagaj kapağına lokal olarak 3000 grid zımpara ile düzetme yaptık ve Menzerna 2500 ve 3800 uygulamaları ile parlaklığı üst seviyeye ulaştırdık.

– Camlara da Valet Pro Orange Clay ile kil uygulaması yaparak yüzeydeki kalıntıları aldık.

– Bu işlemlerden sonra İcancanın jantları Gyeon Rim ile koruma altına aldık.Aracın camlarına Gtechniq G5 uygulayarak camlarda su itici etki oluşmasını sağladık. Dış trimler için Auto Finesse Revive, krom aksamlar içinde Auto Finesse Mercury Metal Polish uyguladık.

-Bagaj kapağına Gyean Mohs uygulamasını yaptık. İconcana yapılan korumalar hem bizde hem detay hastası sahibinde bi mutluluk oluşturdu. Sizde bu mutluluğa ortak olmak isterseniz buyrun fotoğraflara…