Koyu arabalar çok iz belli eder diyerek insan korkup beyaz araba alıyor. Koyu araba alıp cesur davrananlar da bu tercihlerinin farkını Detailing Dükkanı Garaj’a geldikten sonra anlıyor. “Alıcam koyu arabayı gitcem Detailing Dükkanı Garaj’a, yapacaklar korumayı, en parlak arabayla gezcem sokakta gezcem sokakta” diyen bi emektar lacivert seat exeo misafirimiz oldu. Ayna parlaklığı sağlamak için başladık çalışmaya.

– Önce jantlarda Valet Pro Dragon’s Breath ile demir tozu kirlerinden, devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların kirlerinden kurtulduk.

– Boya yüzeyindeki kalıntıların sökülmesi için Valet Pro Bilberry ile Gtechniq WM2 Microfibre Wash Mitt desteğiyle ön yıkamasını yaptık.

– Yine ph nötr etkisi sayesinde boyaya zarar vermeden boyada birikmiş demir tozları için Valet Pro Dragon’s Breath kullandık.

– Boya ile bütünleşen kalıntıları almak içinde Valet Pro Blue Clay kullandık.

– Kil sonrası yıkamayıda Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam ile yaptık.

– Yaptığımız maskelemenin ardından polisaj işlemini Menzerna 400, Menzerna 2500 ve Menzerna 3800 şeklinde 3 aşamalı olarak gerçekleştirdik.

– Piano Black sütunları ilk günkü haline getirdik.

– Polisaj sonrası aracımızın jantlarına Auto Finesse Mint Rims Wax & Sealant Jant Cilası, camlara yağmur kaydırıcı olarak Gtechniq G5, dış trimler için Auto Finesse Revive, krom aksamlar içinde Auto Finesse Mercury Metal Polish uyguladık.

– Boya yüzeyi önce IPA ile pasta tozlarından temizlendikten sonra Auto Finesse Rejuvenate ile boya koruma öncesi yüzey hazırlandı.

– Boya korumadaki tercihimiz ayna etkisi oluşturacak Zymöl Titanium Wax oldu. Bittiğinde sokaklarda gezdiğinde buradayım diyen, baktığımızda da saçlarımızı tarayacağımız bir ayna etkisi oluşturduk. Bu anlarıda sizlerin beğenisine sunduk.