İstanbul’dan ziyaretimize gelen 2012 model Volvo S60 lacivert aracımızın renginde kaybettiği ayna etkisini kazandırmak ve araç içerisinde korumalı bir görünüm elde etmek için başladık çalışmalara;

– Demir tozlarından jantları Auto Finesse Iron Out temizledik. Devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların temizliği Wheel Woolies fırçalarımızla sağlandı.

– Boya yüzeyindeki kalıntıların sökülmesi için Valet Pro Bilberry ve Gtechniq WM2 Microfibre Wash Mitt yardımıyla ön yıkamasını yaptık.

– Auto Finesse Iron Out ph nötr etkisi ile boya yüzeyinde kullanılabilmesi sebebiyle polisaj öncesinde yüzeydeki tozların temizlenmesinde tercihimiz oldu.

– Gyeon Q2M Clay ile boya yüzeyine nüfuz etmiş diğer kirlerden kurtulduk. Auto Finesse Oblitar ile de yüzeydeki zift ve reçine izleri temizlendi.

– Son yıkama işleminide yine Valet Pro Bilberry ile yaptık. Kurulama işlemini ise Auto Finesse Aqua Deluxe kullanarak tamamladık.

– Dış parlatmaya geçmeden önce 3d Orange Degreaser ve Valet Pro Chemical Resistant Wood Brush yardımı ile motoru temizedik. Motorun temizliğini uzun süre korumak ve parlaklığını artırmak içinde Würth Motor Cilası uyguladık.

– İç temizlikte tavan için Autoglym Hi-Foam Interior köpük kullandık.

– Autoglym Leather Cleaner ve Swisswax deri fırçası ile deri döşemenin ilk günkü haline gelmesini sağlarken Autoglym Care Balm ile de deriyi koruma altına aldık.

– Geri kalan iç aksamların temizliğini Valet Pro detay fırçalarının yardımıyla Valet Pro Classic All Purpose Cleaner ile yaptık ve Gtechniq C6 Matte Dash ile koruma altına aldık.