Başka arabalar ile kıyaslandığında neden rengini belli etmiyor diyerek, sahibinin şikayetçi olduğu aracımız, çözüm için olması gereken yerdeydi. Bu araç için rengini nasıl ortaya çıkartırız diye düşününce bunun için tasarlanmış ve ekstra koruma sağlayan Gyeon Mohs Plus’dan daha iyi bi tercih de olamazdı sanırım 2017 model bir Volkswagen Passat Rline için. Madem teşhis belli tedavi yöntemi belli bizde başladık operasyona… Hastamızı bir an taburcu edip diğer arabaların gözlerini alamadığı rengini ortaya çıkarmaya.

– Önce jantlarda Auto Finesse Iron Out ile demir tozu kirlerinden devamında Valet Pro Bilberry ile davlumbazların kirlerinden kurtulduk.

– Ön yıkamada Valet Pro Bilberry’i , Gtechniq WM2 Microfibre Wash Mitt desteğiyle kirlerin sökülmesinde işimizi kolaylaştıran ürünleri kullandık.

– Boya yüzeyini polisaj işlemine hazırlamanın diğer basamağı olan demir tozlarından arındırmak için Auto Finesse Iron Out kullandık.

– Boya ile bütünleşen kalıntıları almak içinde yumuşak kıvamda olan Valet Pro Orange Clay kullandık.

– En son temizliğinide Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam ile yaptıktan sonra vazgeçilmezimiz Auto Finesse Aqua Deluxe ile kurulama işlemini tamamladık.

– Polisaj işlemine geçmeden önce 3d Orange Degreaser ve Valet Pro Chemical Resistant Wood Brush yardımı ile motor temizlendi. Motorun temizliğini uzun süre korumak ve parlaklığını artırmak içinde Würth motor cilası uygulandı.

– Geri kalan iç aksamların temizliği, Valet Pro detay fırçalarının yardımıyla Valet Pro Classic All Purpose Cleaner ile yapılırken, Auto Finesse Spritz ile iç aksamların mat görünüm elde edilerek korunması sağlandı.

– Polisaj işlemlerine başlamadan önce dış trimleri, kromları, farları ve lastikleri korumak için maskeleme işlemini yaptık.

– Polisaj işlemini aracımızın rengini burdayım diyebileceği bir parlaklığa kavuşturmak için iki aşamalı olarak gerçekleştirdij. İlk aşama olarak Menzerna 2500 ile kılcal çizikler giderildikten sonra ikinci aşama olarak hem menzerna 2500 ün oluşturduğu hareleri almak hemde istediğimiz parlaklık için Menzerna 3800 uyguladık ve polisaj işlemini tamamladık.

– Polisaj sonrası temizlik işlemlerinde ise aracımızın boyası önce IPA ile pasta tozlarından temizlendi. Seramik kaplama öncesinde ise yüzeye Gyeon Prep ile hazır hale getirildi.

– Aracımızn jantlarına Gyeon Rim seramik kaplaması, camlara su itici ve yağmur kaydırıcı olarak Gyeon View, krom aksamlar içinde Menzerna Metal Polish uygulanarak detaylar temizlenip koruma altına alındı.

– Gyeon Prep ile hazırlanan yüzeye Gyeon Mohs Plus uygulaması yaparak diğer araçlarla kıyaslandığında rengini ve kendini belli eden kıvama getirdik ve sahibine teslim ettik. Aracımız kürleşme aşamasının ardından en üst düzey parlaklığa ulaştı. Buyrun size de bu hastanın fotoğraf kısmını bıraktık. İyi seyirler. (Fotoğrafların tümü orijinaldir, herhangi bir filtre ve montaj içermemektedir.)